Nowoczesny balkon francuski - NOWOŚĆ od OknoPlus

2021-11-22 12:12
Balkon francuski okna
Autor: OknoPlus Balkon francuski pochodzi z… Francji, oczywiście. Jak mówią francuzi, porte-fenêtre, czyli dosłownie drzwi-okno. Jest to duże przeszklenie zabezpieczone ozdobną balustradą. Otwierając skrzydło, mamy wrażenie wyjścia na zewnątrz

Balkon francuski - nowość OknoPlus - dopełnia kolekcję okien i drzwi aluminiowych Reveal. Balkon francuski, czyli okno balkonowe zabezpieczone balustradą, sprawdza się, gdy, ze względu na konstrukcję budynku lub miejscowy plan zagospodarowania, nie ma możliwości budowy balkonu czy tarasu.

W balkonach francuskich przeszklenie osadzane jest kilka centymetrów nad podłogą, zaś balustradę balkonu montuje się zazwyczaj bezpośrednio do elewacji budynku. To są dwa elementy które składają się na konstrukcję balkonu francuskiego. Zaletą zastosowania balkonu francuskiego jest większa ilość światła naturalnego wewnątrz pomieszczenia. O energooszczędność rozwiązania dba w tym wypadku konstrukcja okna.

Balkon francuski od OknoPlus

Balkon francuski firmy OknoPlus to przede wszystkim okno aluminiowe Reveal. Okno zbudowane z profili Decalu, wykonanych w technologii So Easy, które składają się… z 5 elementów (zamiast 11 składowych w standardowych rozwiązaniach) oraz pakietów szybowych ECLAZ od Saint-Gobain. Innowacyjne szklenie to o 20% lepsza wydajność energetyczna oraz gwarancja przenikania światła na poziomie 77%.

Okno Reveal jest oknem energooszczędnym o współczynniku Uw=0,7 W/m2K, wodoszczelność wynosi 2250 Pa (standardowa 1600 Pa), a odporność na wiatr - 2000 Pa. Takie parametry techniczne pozwalają na zastosowanie okien w projektach domów pasywnych.

W balkonach francuskich (choć, oczywiście, nie tylko) liczy się też design. Okno Reveal ma ukryte zawiasy, ukryte odwodnienia, maskującą wnętrze okna listwę termiczną, płaskie, zintegrowane uszczelki. Złożenie ramy ze skrzydłem wynosi zaledwie 112 mm, a skrzydeł z ruchomym słupkiem tylko 140,5 mm. Konstrukcja okna pięknie eksponuje szybę i pozwala naturalnemu światłu przenikać do wnętrza.

Balkony francuskie, czyli także okna Reveal, dostępne są kilku popularnych kolorach: antracyt, czerń oraz szarość, a także klasyczną biel oraz naturalny brąz.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE