Okna do dachu płaskiego z płaskim modułem szklanym

2022-04-21 14:15
Okna do dachu płaskiego z płaskim modułem szklanym
Autor: VELUX Jedną z największych zalet nowych okien do płaskiego dachu jest możliwość doprowadzenia do wnętrza nawet o 52% więcej światła dziennego, w porównaniu z produktami poprzedniej generacji - oknami do płaskiego dachu VELUX CVP/CFP 60x60 cm. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu unikalnej konstrukcji – smukłej ramy, niezwykle wąskiego skrzydła oraz hartowanego szkła od samych krawędzi

Od kwietnia w ofercie firmy VELUX pojawiły się okna do dachów płaskich z płaskim lub sferycznym modułem szklanym. Nowe okna charakteryzują się zupełnie nową konstrukcją i zapewniają maksymalną ilość światła dziennego, doskonały widok na zewnątrz oraz nowoczesny design.

Nowa generacja okien do płaskiego dachu jest dostępna w dwóch wariantach: z płaskim lub sferycznym modułem szklanym. Sferyczny moduł szklany został wykonany w unikalnej technologii zakrzywionego szkła, co umożliwia łatwe odprowadzanie wody deszczowej z powierzchni. Wyjątkowy design sprawia, że okno ze sferycznym modułem idealnie nadaje się do płaskich dachów zielonych.

Inwestorzy mogą wybierać spośród okien wyposażonych w pakiety 2 lub 3-szybowe. Sferyczny moduł szklany z pakietem 3-szybowym ma wyjątkowo niski współczynniki Urc, ref. 300 równy 0,55 W/m²K (wartości U i powierzchnia obliczana jest dla okien o wymiarach 120×120 cm, o wysokości 30 cm, zgodnie z metodą w EN 1873:2014+A1:2016). Wysoką energooszczędność nowych okien do płaskiego dachu gwarantuje także unikalna konstrukcja ThermoTechnology™ z wbudowanym wysokoizolacyjnym tworzywem EPS. Bardzo dobra izolacja akustyczna do 42 dB umożliwia redukcję hałasu zewnętrznego, w tym deszczu i gradu.

Nowe okna dostępne są w wariancie nieotwieranym, otwieranym elektrycznie, a wkrótce także solarnym. Można połączyć je z roletą zaciemniającą, by regulować natężenie światła, markizą przeciwsłoneczną zmniejszającą nagrzewanie lub moskitierą, która chroni przed insektami. Roleta i markiza są dyskretnie umieszczone pomiędzy pakietem szybowym a elementem zewnętrznym, dzięki czemu - gdy są zwinięte - nie przesłaniają widoku.

Nowe okna do dachów płaskich można montować w dachach o kącie nachylenia od 0° do 15°. Dzięki wstępnie nawierconym otworom i wygodnemu systemowi przenoszenia, ich proces instalacji jest szybki i prosty. Dostępne są w 7 rozmiarach od 60x60 cm do 120x120 cm, a jeszcze w tym roku oferta zostanie uzupełniona o większe rozmiary: 150x100 cm, 150x150 cm i 200x100 cm.

Okna do dachu płaskiego z płaskim modułem szklanym
Autor: VELUX Przekrój poprzeczny okno trzyszybowe otwierane CVU z płaskim modułem szklanym

materiały prasowe firmy VELUX

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE