Okna do dachu płaskiego z płaskim modułem szklanym

2022-04-21 14:15
Okna do dachu płaskiego z płaskim modułem szklanym
Autor: VELUX Jedną z największych zalet nowych okien do płaskiego dachu jest możliwość doprowadzenia do wnętrza nawet o 52% więcej światła dziennego, w porównaniu z produktami poprzedniej generacji - oknami do płaskiego dachu VELUX CVP/CFP 60x60 cm. Udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu unikalnej konstrukcji – smukłej ramy, niezwykle wąskiego skrzydła oraz hartowanego szkła od samych krawędzi

Od kwietnia w ofercie firmy VELUX pojawiły się okna do dachów płaskich z płaskim lub sferycznym modułem szklanym. Nowe okna charakteryzują się zupełnie nową konstrukcją i zapewniają maksymalną ilość światła dziennego, doskonały widok na zewnątrz oraz nowoczesny design.

Nowa generacja okien do płaskiego dachu jest dostępna w dwóch wariantach: z płaskim lub sferycznym modułem szklanym. Sferyczny moduł szklany został wykonany w unikalnej technologii zakrzywionego szkła, co umożliwia łatwe odprowadzanie wody deszczowej z powierzchni. Wyjątkowy design sprawia, że okno ze sferycznym modułem idealnie nadaje się do płaskich dachów zielonych.

Inwestorzy mogą wybierać spośród okien wyposażonych w pakiety 2 lub 3-szybowe. Sferyczny moduł szklany z pakietem 3-szybowym ma wyjątkowo niski współczynniki Urc, ref. 300 równy 0,55 W/m²K (wartości U i powierzchnia obliczana jest dla okien o wymiarach 120×120 cm, o wysokości 30 cm, zgodnie z metodą w EN 1873:2014+A1:2016). Wysoką energooszczędność nowych okien do płaskiego dachu gwarantuje także unikalna konstrukcja ThermoTechnology™ z wbudowanym wysokoizolacyjnym tworzywem EPS. Bardzo dobra izolacja akustyczna do 42 dB umożliwia redukcję hałasu zewnętrznego, w tym deszczu i gradu.

Nowe okna dostępne są w wariancie nieotwieranym, otwieranym elektrycznie, a wkrótce także solarnym. Można połączyć je z roletą zaciemniającą, by regulować natężenie światła, markizą przeciwsłoneczną zmniejszającą nagrzewanie lub moskitierą, która chroni przed insektami. Roleta i markiza są dyskretnie umieszczone pomiędzy pakietem szybowym a elementem zewnętrznym, dzięki czemu - gdy są zwinięte - nie przesłaniają widoku.

Nowe okna do dachów płaskich można montować w dachach o kącie nachylenia od 0° do 15°. Dzięki wstępnie nawierconym otworom i wygodnemu systemowi przenoszenia, ich proces instalacji jest szybki i prosty. Dostępne są w 7 rozmiarach od 60x60 cm do 120x120 cm, a jeszcze w tym roku oferta zostanie uzupełniona o większe rozmiary: 150x100 cm, 150x150 cm i 200x100 cm.

Okna do dachu płaskiego z płaskim modułem szklanym
Autor: VELUX Przekrój poprzeczny okno trzyszybowe otwierane CVU z płaskim modułem szklanym

materiały prasowe firmy VELUX

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.