Wyłaz zintegrowany z kołnierzem EPDM VERSA RESET- nowość OKPOL

2022-02-21 11:55
wylaz z kolnierzem EPDM Okpol
Autor: OKPOL Wyłaz VERSA RESET WVR zarówno w wersji 2-szybowej(V6) jaki i 3- szybowej (V8) ma wymiary 47x73 cm

Wyłaz zintegrowany z kołnierzem EPDM z możliwością montażu na dachach o kącie już od 5° wprowadziła do oferty firma OKPOL. Dodatkowo wyłaz ma zmienny kierunek otwierania skrzydła oraz możliwość montażu w zespoleniach w dowolnej ilości wyłazów w odległości 12 cm.

Wyłaz dachowy VERSA RESET WVR V8 to nowa odsłona popularnych wyłazów VERSA ulepszona o zintegrowany z wyłazem kołnierz RESET wykonany z EPDM i nowy, bezpieczny pakiet 3-szybowy z zewnętrzną szybą hartowaną i wewnętrzną laminowaną (tzw. pakiet antywłamaniowy). Dolny element kołnierza wzmocniony jest taśmą aluminiową z butylem na wewnętrznej powierzchni. Dzięki temu fartuch dokładnie przylega do powierzchni pokrycia dachowego. 

Konstrukcja wyłazu VERSA RESET

Wyłaz wykonany jest z impregnowanego, klejonego drewna sosnowego, ma rynnę odwadniającą, uchwyt otwarcia skrzydła (umożliwia jego otwarcie w 3 pozycjach) oraz ogranicznik zamknięcia, tak aby skrzydło nie kontrolowanie nie zamknęło się podczas prac na dachu. W wyposażeniu wyłazu znajduje się również listwa kominiarska – skutecznie zabezpieczająca stolarkę przy wychodzeniu przez wyłaz i naciskaniu obuwiem na dolną część ościeżnicy.

Skrzydło wyłazu może być zamontowane na prawą lub lewą stronę – decyduje o tym użytkownik i to w dowolnym momencie - także po zamontowaniu wyłazu. VERSA RESET WVR V8 można montować na dachach o kącie od 5 do 75 stopni, w większości pokryć dachowych (kołnierz uniwersalny). Wyłaz sprawdzi się:

  • do pokryć płaskich;
  • do pokryć wysokich;
  • do pokryć łuskowych;
  • do pokryć z blachy panelowej;
  • do pokryć z dachówką płaską.

Wyłaz można montować w zespoleniach poziomych stosując do tego jeden typ kołnierza, w dowolnej ilości, pozostawiając jedynie 12 cm przerwy między wyłazami.

Montaż wyłazu VERSA RESET

Zestaw montażowy wyłazu zawiera wsporniki dachówki, które zapewnią poprawne osadzenie okna, kątowniki (WVR V8) i narożniki (IGX F1), które wystarczy przywiercić do konstrukcji dachu. Dolna część kołnierza tzw. „fartuch” jest podklejony butylem zapewniającym dokładne przyleganie kołnierza do pokrycia dachowego. Wykorzystanie kołnierza EPDM oznacza dla dekarza o wiele bezpieczniejszy montaż - materiał nie kaleczy dłoni.

Montaż wyłazu przez przeszkolonego dekarza trwa zaledwie 15 minut.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE