Wyłaz zintegrowany z kołnierzem EPDM VERSA RESET- nowość OKPOL

2022-02-21 11:55
wylaz z kolnierzem EPDM Okpol
Autor: OKPOL Wyłaz VERSA RESET WVR zarówno w wersji 2-szybowej(V6) jaki i 3- szybowej (V8) ma wymiary 47x73 cm

Wyłaz zintegrowany z kołnierzem EPDM z możliwością montażu na dachach o kącie już od 5° wprowadziła do oferty firma OKPOL. Dodatkowo wyłaz ma zmienny kierunek otwierania skrzydła oraz możliwość montażu w zespoleniach w dowolnej ilości wyłazów w odległości 12 cm.

Wyłaz dachowy VERSA RESET WVR V8 to nowa odsłona popularnych wyłazów VERSA ulepszona o zintegrowany z wyłazem kołnierz RESET wykonany z EPDM i nowy, bezpieczny pakiet 3-szybowy z zewnętrzną szybą hartowaną i wewnętrzną laminowaną (tzw. pakiet antywłamaniowy). Dolny element kołnierza wzmocniony jest taśmą aluminiową z butylem na wewnętrznej powierzchni. Dzięki temu fartuch dokładnie przylega do powierzchni pokrycia dachowego. 

Konstrukcja wyłazu VERSA RESET

Wyłaz wykonany jest z impregnowanego, klejonego drewna sosnowego, ma rynnę odwadniającą, uchwyt otwarcia skrzydła (umożliwia jego otwarcie w 3 pozycjach) oraz ogranicznik zamknięcia, tak aby skrzydło nie kontrolowanie nie zamknęło się podczas prac na dachu. W wyposażeniu wyłazu znajduje się również listwa kominiarska – skutecznie zabezpieczająca stolarkę przy wychodzeniu przez wyłaz i naciskaniu obuwiem na dolną część ościeżnicy.

Skrzydło wyłazu może być zamontowane na prawą lub lewą stronę – decyduje o tym użytkownik i to w dowolnym momencie - także po zamontowaniu wyłazu. VERSA RESET WVR V8 można montować na dachach o kącie od 5 do 75 stopni, w większości pokryć dachowych (kołnierz uniwersalny). Wyłaz sprawdzi się:

  • do pokryć płaskich;
  • do pokryć wysokich;
  • do pokryć łuskowych;
  • do pokryć z blachy panelowej;
  • do pokryć z dachówką płaską.

Wyłaz można montować w zespoleniach poziomych stosując do tego jeden typ kołnierza, w dowolnej ilości, pozostawiając jedynie 12 cm przerwy między wyłazami.

Montaż wyłazu VERSA RESET

Zestaw montażowy wyłazu zawiera wsporniki dachówki, które zapewnią poprawne osadzenie okna, kątowniki (WVR V8) i narożniki (IGX F1), które wystarczy przywiercić do konstrukcji dachu. Dolna część kołnierza tzw. „fartuch” jest podklejony butylem zapewniającym dokładne przyleganie kołnierza do pokrycia dachowego. Wykorzystanie kołnierza EPDM oznacza dla dekarza o wiele bezpieczniejszy montaż - materiał nie kaleczy dłoni.

Montaż wyłazu przez przeszkolonego dekarza trwa zaledwie 15 minut.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.