FAKRO uruchomiło instalację fotowoltaiczną do zasilania produkcji w Nowym Sączu

2022-02-21 15:15
instalacja fotowoltaiczna Fakro Nowy Sącz
Autor: FAKRO Na I etapie wdrażania fotowoltaiki w oddziale FAKRO montowane są instalacje fotowoltaiczne, których ilość wystarczyłaby do zasilenia 150 budynków jednorodzinnych przez cały rok

FAKRO, przy współpracy z firmą Columbus Energy, na początku 2022 roku uruchomiło instalację fotowoltaiczną, energia z której będzie wykorzystana w poszczególnych procesach produkcji w zakładzie w Nowym Sączu. Dzięki wyprodukowanej energii firma zaoszczędzi rocznie ok. 475 ton emisji CO2. FAKRO chce osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 roku.

Uruchomiona na początku roku instalacja fotowoltaiczna jest I etapem inwestycji. W planach FAKRO ma kolejne dwa etapy wdrożenia: w II etapie montaż modułów praktycznie w całości pokryje powierzchnie dachów zakładu w Nowym Sączu, a w ramach III etapu  instalacje fotowoltaiczne będą uruchomione w pozostałych zakładach Grupy FAKRO. Oba etapy będą realizowane równolegle, a ich uruchomienie planowane jest na przełomie lat 2022/2023.

Ta inwestycja w fotowoltaikę pozwoli FAKRO otrzymać certyfikat poświadczający o produkcji energii ze źródeł odnawialnych oraz redukcji śladu węglowego w swojej organizacji.

Firma planuje osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 roku.

Drewno do produkcji naszych okien pozyskiwane jest z lasów o planowanej gospodarce leśnej, więc wszystko w zgodzie z naturą i z troską o przyszłe pokolenia. Do izolacji termicznej wykorzystujemy między innymi naturalną, ekologiczną i specjalnie wyselekcjonowaną wełnę owczą, która dzięki odpowiedniej gęstości i dużej sprężystości dokładnie wypełnia szczeliny wokół okna. W gospodarowaniu odpadami FAKRO stosuje określoną normami i zasadami europejskimi, specjalną hierarchię postępowania. Jesteśmy świadomi zagrożenia i w wielu dziedzinach naszej działalności szukamy możliwości wdrożenia działań proekologicznych. Poczynając od planowania produkcji, przez projektowanie naszych produktów, aż po ich eksploatację w całym cyklu życia.” – mówi Janusz Komurkiewicz, Członek Zarządu ds. Marketingu w FAKRO.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE