FAKRO wśród najlepszych pracodawców

2021-07-14 13:15 materiały prasowe FAKRO
FAKRO ranking pracodawców
Autor: materiały prasowe FAKRO Fakro uplasowało się na ósmej lokacie, najwyższej w branży budowlanej, rankingu 50 najlepszych pracodawców w Polsce

Został opublikowany ranking WPROST przedstawiający 50 najlepszych pracodawców. Firma FAKRO zajmuje 8 miejsce wśród najlepszych pracodawców w Polsce. Jest to najwyższa lokata firmy z branży budowlanej.

Wiele polskich firm musiało przystosować się do nowych warunków i stawić czoła wyzwaniom jakie wymusiła trwająca pandemia COVID-19. Weryfikacją efektywności organizacji pracy w dynamicznie zmieniających się warunkach jest Ranking Najlepszych Polskich Pracodawców opublikowany przez tygodnik WPROST. Firma FAKRO uplasowała się w nim na 8 miejscu. Jest najwyżej notowaną firmą z branży budowlanej.

Wysoka nota jaką uzyskała firma FAKRO jest wypadkową oceny stabilności miejsc pracy oraz poziomu wynagrodzeń, jak również sposobu w jaki firma odnalazła się w pandemicznej rzeczywistości. Od początku lockdownu w marcu 2020 kwestią priorytetową dla FAKRO było uniknięcie zwolnień oraz zadbanie o bezpieczeństwo pracowników. Wszystkich wyposażono w maseczki i płyny dezynfekujące. Do dyspozycji były koncentratory tlenu. W razie potrzeby dostosowywano stanowiska pracy w sposób zapewniający utrzymanie dystansu społecznego. Pomógł sprawny system monitorowania zachorowań oraz wsparcie dla chorych pracowników i ich rodzin. Obecnie firma FAKRO, czyli jej pracownicy, są po pierwszej dawce szczepień przeciw wirusowi COVID-19. 16 lipca pracownicy zostaną zaszczepieni II dawką preparatu firmy Pfizer.

Wartości jakimi kieruje się firma FAKRO

FAKRO od lat kieruje się wartościami związanymi ze społeczną odpowiedzialnością biznesu. W wyniku przyjętych zasad firma FAKRO m.in. przekazała maseczki do lokalnych szpitali. Inną formą wyrażenia wdzięczności za ciężką pracę medyczek były upominki z okazji dnia kobiet dla pracownic nowosądeckiego szpitala. Warto podkreślić fakt, że mimo trudnego dla gospodarki czasu pandemii, sądecki producent okien dachowych wciąż się rozwija, wdrażając nowe inicjatywy dbając o wizerunek firmy oraz jakość produktów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.