Legendarny Stolbud wraca na rynek

2021-05-28 10:40 opracowanie redakcja
Stolbud wraca na rynek
Autor: Stolbud W ofercie Stolbudu znajdują się okna drewniane, z których Stolbud Włoszczowa był najbardziej znany. Oferta dostępna oczywiście na stronie www.stolbud.pl

Stolbud Włoszczowa zakończył produkcje stolarki okiennej i drzwiowej w 2019, po 50 latach działalności. Z zamknięciem firmy nie mógł pogodzić się pewien białobrzeski przedsiębiorca, wieloletni partner Stolbudu z Włoszczowej, który postanowił wziąć sprawy w swoje ręce.

Pod koniec działalności Stolbud Włoszczowa miał kilkadziesiąt salonów sprzedaży w całych kraju, dużą część zysków stanowił także export zwłaszcza do Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Z zamknięciem firmy nie mógł pogodzić się wieloletni partner Stolbudu Włoszczowa, który w 2020 roku przejął markę, aby utrzymać tradycję rozpoczętą ponad pół wieku temu!

Nowy Stolbud

Nowa spółka o nazwie „Stolbud Sp. z o.o.” w szybkim tempie zdobywa rynek. Na początku przejęła firmę Barilo - producenta okien aluminiowych z Mazowsza. W tej chwili Stolbud przenosi się do nowoczesnej fabryki w Białobrzegach niedaleko Warszawy. Spółka zarejestrowana pod koniec 2020 już rozpoczęła export m.in. do USA i Wielkie Brytanii.

W ofercie Stolbudu znajdują się okna drewniane, z których Stolbud Włoszczowa był najbardziej znany, co ciekawe nowa spółka zachowała oryginalne nazwy produktów, na rynek wracają więc okna Capital czy Solar ale nie brakuje też nowości jak np. kierowane na rynek skandynawski okno Njord. Ofertę uzupełniają okna PVC, drewniano-aluminiowe i okna aluminiowe, te ostatnie produkowane są właśnie w Białobrzegach pod marką Barilo.

Projekt nowego Stolbudu to firma rodzinna.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.