Deceuninck prezentuje nowości

2022-02-09 18:40
Okna Deceuninck
Autor: Deceuninck Zrównoważone budownictwo i gospodarka cyrkularna to standard w działaniach Deceunincka. Ambicją firmy jest, by dalej inwestować w procesy i produkty oparte o recykling PVC

O swoich ambicjach dotyczących kwestii ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju Deceuninck mówi od lat. Deceuninck aktywnie przetwarza PVC od dziesięcioleci. Od 2012 roku działa zakład recyklingu, który zbiera tworzywa sztuczne przeznaczone do ponownego wykorzystania. Targi BUDMA były okazją do zaprezentowania nowości firmy doskonale wpisujących się w filozofię producenta.

Zrównoważone wykorzystanie surowców naturalnych to m.in. wtórne przetworzenie i wykorzystanie PVC. Dzięki temu zmniejsza się ilość odpadów, ogranicza się zużycie pierwotnych surowców i generuje się ponad 15 razy mniej gazów cieplarnianych do atmosfery.

Nawiązując do korzyści wynikających ze stosowania nowoczesnego PVC z recyklingu, Deceuninck podczas BUDMY zaprezentował nową serię Phoenix, na którą składają się profile okienne i drzwiowe wyprodukowane w 100% z PVC z recyklingu. Jest to produkt pilotażowy, obecny na razie na rynku belgijskim, jednak pokazujący kierunek, w jakim powinna zmierzać cała branża.

Badania Deceunincka dowodzą, że wydajność PVC jest niezmieniona nawet po 10-krotnym recyklingu. PVC pochodzące z recyklingu nie traci podczas tego procesu żadnych właściwości mechanicznych.

Podczas recyklingu PVC zużywa się aż o 90% mniej energii niż podczas produkcji nowego materiału.

Firma poinformowała o toczących się rozmowach dotyczących rozbudowy lub budowy kolejnego zakładu recyklingowego w nowej lokalizacji – na wzór istniejącego od 2012 roku w belgijskim Diksmuide zakładu posiadającego zdolność recyklingu 45 000 ton PVC rocznie.

Europejski Zielony Ład, który zakłada redukcję emisji CO2 o 55% do 2030 roku, spowoduje falę renowacji. Szacujemy, że nawet w 35 milionach budynków zostanie wymieniona stolarka, bowiem istniejące budynki muszą stać się bardziej efektywne energetycznie. PVC, ze względu na możliwości wielokrotnego recyklingu oraz właściwości izolacyjne okien na tych systemach, jest najbardziej przyszłościowym rozwiązaniem, dlatego nieustannie rozwijamy zaawansowane technologie bazując na naszej wiedzy i doświadczeniu budowanym przez pokolenia - podkreśla Grzegorz Federowicz, Dyrektor Sprzedaży Deceuninck Poland.

Nowości Deceunincka na rynku polskim

Nowością jest dostępny od niedawna w Polsce system Elegant Grando o głębokości zabudowy 84 mm czy kompatybilny z systemem Elegant system drzwi przesuwnych Legend Slide.

Elegant Grando to tradycyjne wzornictwo z wyrazistą przylgą i ramą 84 mm, model pasuje zarówno do renowacji, jak i nowych projektów budowlanych. Dostępny w wersjach z okleiną o wyglądzie naturalnego drewna lub folią w kolorze z palety RAL o strukturze drewna.

Dzięki zastosowaniu ciepłych pakietów trzyszybowych i profili o głębokości zabudowy 149 mm (rama) i 76 mm (skrzydło) Legend Slide ma bardzo dobre parametry izolacji termicznej – Uw wynosi do 0,77 W/m²K. Design, nawiązujący stylistyką do systemów aluminiowych, pozwala na zastosowanie dużej powierzchni szyby.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.