Wicona wprowadza produkty z aluminium pochodzącym z recyklingu

2022-01-20 11:57
Fasady przeszklone aluminium
Autor: Gettyimages Przy projektowaniu budynków z myślą o obiegu zamkniętym, wybór aluminium jest oczywisty. Jest to jeden z niewielu materiałów budowlanych, który zachowuje swoje właściwości po recyklingu. Może być przetapiane i wykorzystywane wielokrotnie w nowych produktach, co czyni je zrównoważonym materiałem budowlanym

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na bardziej zrównoważone produkty w projektach budowlanych, WICONA oferuje okna, drzwi i fasady produkowane z Hydro CIRCAL® 75R - wysokiej jakości aluminium pochodzącego z recyklingu lub Hydro REDUXA - certyfikowanego aluminium niskoemisyjnego.

Wytwarzanie najwyższej jakości aluminium o dużej zawartości złomu poużytkowego jest procesem bardzo złożonym. Jednak zapewnia mniejszy ślad węglowy, dzięki czemu jest bardziej atrakcyjny z punktu widzenia zrównoważonego budownictwa.

Tu wyjaśniamy Na co zwracać uwagę przy wyborze systemów z aluminium pochodzącego z recyklingu.

Spójrzmy ponownie na przykład aluminiowej ramy okiennej. Rama aluminiowa została prawdopodobnie anodowana i pomalowana. Może również zawierać elementy łączące, śruby, szkło, przekładkę termiczną - izolację wewnątrz ramy. I odwrotnie, złom technologiczny to w zasadzie "czysty" metal.

Recykling aluminium z ram okiennych obejmuje wiele etapów, w tym kontrolę, sortowanie, rozdrabnianie i odbarwianie. Metal musi zostać prześwietlony promieniami rentgenowskimi w celu zidentyfikowania pierwiastków stopowych i posegregowany, ponieważ różne rodzaje stopów nie powinny być stapiane razem, jeśli chcemy uzyskać podobnej jakości stop w procesie recyklingu.

Aby te odpady aluminiowe nie trafiały na wysypiska, firma WICONA, jedna z marek Hydro, stworzyła Hydro CIRCAL - gamę produktów aluminiowych wykonanych z przetworzonego, poużytkowego złomu aluminiowego, takich jak fasady i okna, które zostały zdemontowane z budynków i w całości poddane recyklingowi.

slad weglowy aluminium
Autor: WICONA Link: KLIKNIJ, aby powiększyć

Obecnie Hydro oferuje Hydro CIRCAL® 75R, w którym co najmniej 75% aluminium pochodzi ze złomu poużytkowego – oraz ma jeden z najmniejszych śladów emisji CO2 na świecie: 2,3 kg emisji CO2 na kilogram aluminium. Jest to 6 razy mniej niż wynosi średnia światowa dla wydobycia pierwotnego.

Firma pracuje nad wprowadzeniem w przyszłości nowych produktów z jeszcze wyższą zawartością aluminium pochodzącego z recyklingu.

Warto zauważyć, że producent wprowadzający na rynek wyroby o wysokiej średniej zawartości surowców wtórnych powyżej 90 procent w swoich produktach powinien ujawnić, jakie frakcje złomu poużytkowego i przedużytkowego są w nich zawarte.

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na bardziej zrównoważone produkty w projektach budowlanych, WICONA oferuje okna, drzwi i fasady produkowane z Hydro CIRCAL® 75R - wysokiej jakości aluminium pochodzącego z recyklingu lub Hydro REDUXA - certyfikowanego aluminium niskoemisyjnego.

Stosując Hydro CIRCAL lub Hydro REDUXA, projekty architektoniczne już teraz spełniają normy - w tym certyfikaty zielonego budownictwa, takie jak LEED, BREEAM i DGNB.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.