Wicona wprowadza produkty z aluminium pochodzącym z recyklingu

2022-01-20 11:57
Fasady przeszklone aluminium
Autor: Gettyimages Przy projektowaniu budynków z myślą o obiegu zamkniętym, wybór aluminium jest oczywisty. Jest to jeden z niewielu materiałów budowlanych, który zachowuje swoje właściwości po recyklingu. Może być przetapiane i wykorzystywane wielokrotnie w nowych produktach, co czyni je zrównoważonym materiałem budowlanym

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na bardziej zrównoważone produkty w projektach budowlanych, WICONA oferuje okna, drzwi i fasady produkowane z Hydro CIRCAL® 75R - wysokiej jakości aluminium pochodzącego z recyklingu lub Hydro REDUXA - certyfikowanego aluminium niskoemisyjnego.

Wytwarzanie najwyższej jakości aluminium o dużej zawartości złomu poużytkowego jest procesem bardzo złożonym. Jednak zapewnia mniejszy ślad węglowy, dzięki czemu jest bardziej atrakcyjny z punktu widzenia zrównoważonego budownictwa.

Tu wyjaśniamy Na co zwracać uwagę przy wyborze systemów z aluminium pochodzącego z recyklingu.

Spójrzmy ponownie na przykład aluminiowej ramy okiennej. Rama aluminiowa została prawdopodobnie anodowana i pomalowana. Może również zawierać elementy łączące, śruby, szkło, przekładkę termiczną - izolację wewnątrz ramy. I odwrotnie, złom technologiczny to w zasadzie "czysty" metal.

Recykling aluminium z ram okiennych obejmuje wiele etapów, w tym kontrolę, sortowanie, rozdrabnianie i odbarwianie. Metal musi zostać prześwietlony promieniami rentgenowskimi w celu zidentyfikowania pierwiastków stopowych i posegregowany, ponieważ różne rodzaje stopów nie powinny być stapiane razem, jeśli chcemy uzyskać podobnej jakości stop w procesie recyklingu.

Aby te odpady aluminiowe nie trafiały na wysypiska, firma WICONA, jedna z marek Hydro, stworzyła Hydro CIRCAL - gamę produktów aluminiowych wykonanych z przetworzonego, poużytkowego złomu aluminiowego, takich jak fasady i okna, które zostały zdemontowane z budynków i w całości poddane recyklingowi.

slad weglowy aluminium
Autor: WICONA Link: KLIKNIJ, aby powiększyć

Obecnie Hydro oferuje Hydro CIRCAL® 75R, w którym co najmniej 75% aluminium pochodzi ze złomu poużytkowego – oraz ma jeden z najmniejszych śladów emisji CO2 na świecie: 2,3 kg emisji CO2 na kilogram aluminium. Jest to 6 razy mniej niż wynosi średnia światowa dla wydobycia pierwotnego.

Firma pracuje nad wprowadzeniem w przyszłości nowych produktów z jeszcze wyższą zawartością aluminium pochodzącego z recyklingu.

Warto zauważyć, że producent wprowadzający na rynek wyroby o wysokiej średniej zawartości surowców wtórnych powyżej 90 procent w swoich produktach powinien ujawnić, jakie frakcje złomu poużytkowego i przedużytkowego są w nich zawarte.

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na bardziej zrównoważone produkty w projektach budowlanych, WICONA oferuje okna, drzwi i fasady produkowane z Hydro CIRCAL® 75R - wysokiej jakości aluminium pochodzącego z recyklingu lub Hydro REDUXA - certyfikowanego aluminium niskoemisyjnego.

Stosując Hydro CIRCAL lub Hydro REDUXA, projekty architektoniczne już teraz spełniają normy - w tym certyfikaty zielonego budownictwa, takie jak LEED, BREEAM i DGNB.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE